• fejlec22.jpg

Kedves Oldallátogató!                                                                                                                                   A honlap főképe Fürtös Natália festménye

Szeretettel köszöntelek. Leggyorsabban itt érsz el, és telefonon tudsz választ kapni kérdéseidre: +36304372340

 

Egy olyan honlapon találtad magad, aminek tartalma sokat változott az elmúlt években. J A sztrók után az ember nem mindig tudja, hogy mit vállalhat a megváltozott képességeivel, kompetenciáival…. Egy nagy balatoni hullámzást képzelj el, amiben egyszer a nagy örömtől, egyszer pedig a félelemtől sikoltasz – és ez folyamatosan változik.

 

 5 év és rengeteg természetben-levés, járás kellett hozzá, hogy újra munkaképes legyek, letisztuljon, hogy mire is vagyok képes. Mi az, aminek el tudom viselni a stressz részét és közben a kompetenciáim is megmaradtak, vagy újrafejlődtek hozzá. A több párhuzamos folyamat egyeztetésével, feszültséggel járó feladatok vállalásához pedig csodálatos, támogató kollégára találtam Fazekas Bálint séf személyében.

 

Amit tudok/tudunk csinálni: vadnövényes terepgyakorlatok erdei piknikkel, „továbbképzés-tanácsadás” a kamrámban és konyhámban, főzőcskés csapatépítés, ökokatering ….. Konkrétan pl. 3 barátnő összeállt és velük terepeztem-kamráztam egy nyugdíjbavonulónak kértek tőlem a kollégái ajándékutalványt terepezésre, barátnő-csapattal medvehagymát bigyóztunk és tettünk el télire, konferencia vacsorát, doktori védést ökokateringeztünk, magyar, holland és finn csoportnak  vezettem kalandtúrát ehető vadnövények  tanulásával és erdei piknikkel, jó fej nőkkel fermentáltunk téli gyökérzöldségekből, nagyikkal idéztük a „sültalmás” múltat.

 

Szívesen dolgozunk veled, neked is, ha van egy ötleted, aminek a megvalósításához szükséged van a közreműködésünkre.  Keress telefonon. +36304372340

Jó sorom volt az uram mellett

Mi a hosszú élet titka? – kérdeztem Jónás Rézi nénit hosszas beszélgetésünk és kutakodásunk (merthogy széttúrtuk a szekrényt a menyasszonyi ruhát keresendő) végén. „Olyannal kell élni az életet, akit szeretünk, jó sorom volt az uram mellett. Mindenben segíteni kell egymást. Ha nem értem rá a varrás miatt, megfőzött, elmosogatott, bevásárolt, még a ruhaanyagot is megvette nekem."
Rézi néni nem az a lány volt, aki csak úgy hagyta magát irányítani, mindig megvolt a saját akarata. A módos (55 hold föld, szőlő, nagy ház, sok állat) hercegszabari (ma: Székelyszabar) német család lányát egy szintén módos, de igencsak koros emberhez akarták hozzáadni, mikor neki már rég megvolt a választottja: Feri – a szegény cipészlegény. Esténként a leányok vitték a tejet a csarnokba (itt gyűjtötték össze a gazdáktól az aznapi tejet és szállították a városokba) és ott beszélgettek, leskelődtek a fiuk után. Itt várta Rézi is, hogy beforduljon Feri a biciklijével az utcába, és egy-két pillantást tudjon vele titokban váltani. Szerencsére mostohaapja a leány mellé állt és összekelhettek. A család megbékélt, „mert a Feri okosabb, ügyesebb volt".
Akkor még nem gondolták, milyen küszködés előtt állnak, a magyar német sors nem lesz egyszerű. Szökés az oroszországi kényszermunka elől, kitelepítés, újrakezdés... „Egy mázsa cuccal meg negyven kacsával, 5-6 tyúkkal" érkeztek Cserkútra, Karcsi bácsihoz, a rokonhoz, aki évekig bújtatta őket. Cserében a kocsmában kellett dolgozni és sokszor végignézni ahogy Karcsi bácsi ellumpolja a nehezen megkeresett javakat. Végül sikerült talpra állni, gyereket nevelni, egy kicsi házacskát venni, Ferivel (aki postás lett) boldogan élni.
Bia

             A honlap nem készülhetett volna el Nagy Balázs túratársam baráti segítsége nélkül, aki hallatlan türelemmel viselte a sztrókosan össze-vissza gondolkodó    "megrendelő" hol így legyen, hol úgy legyen" változtatási kéréseit, a "gondolok egyet, telefonálok és azonnal szeretném"-et.